כאבי ראש

כמה מאיתנו לא מכירים אדם הסובל מכאבי ראש, במתכונת כלשהי? כאבי ראש, כמו בעיות אחרות בעולם המודרני, נחשבים לנחלת הכלל, או קרוב לכך. מאמרים בספרות המקצועית מעידה על מספרים קיצוניים המספרים על אחוז הסובלים מכאבי הראש באוכלוסייה, והדיווחים מצביעים על נתון של עד כ-90%(!).
על אף יתרונותיה בתחומים מסוימים, הרפואה המערבית במרבית המקרים אינה מצליחה לספק מענה מלא לכאבי הראש הכרוניים - כגון מיגרנות (כאב ראש המוגדר כמיגרנה), כאב ראש מצררי וכדומה. אמנם תעשיית התרופות עומדת לזכותה של הרפואה המודרנית ומספקת מגוון של משככי כאבים המסייעים בהקלה בזמן התקף מיגרנה, או בהתגברות על כאב ראש בזמן אמת. לעומת זאת, בחיפוש אחר פתרון לכאבי ראש כרוניים, המוכם לאחוז ניכר באוכלוסייה כ-מיגרנות, קצרה ידה של הרפואה המערבית מלהושיע.
הרפואה הסינית מאבחנת סוגים שונים של כאבי ראש באופן שונה זה מזה. ראשית, קיים הבדל מהותי בין הגורמים לכאבי ראש המוגדרים כ-מיגרנה, לבין אלו המוגדרים כ-כאב ראש מצררי. גם באיבחון כאבי ראש, לדוגמא, המוגדר כמיגרנה, קיים בידול בין כאבים שונים על פי איזור הכאב (כאב המופיע באיזור המצח, באיזור הרקות - או שתיהן או אחת מהן, בצידי הראש, כאב עמום באיזור האחורי של הראש, כאב עמום בתקרת הראש או כאב מעל העיניים), סוג הכאב (כאב חד, כאב עמום), וסממנים נוספים המבדילים את סוגי כאב הראש זה מזה. בהתאם לאיבחון המבודל על פי הפרטים הנ"ל, נבחרות נקודות הטיפול בדיקור הסיני בהתאם לסוג שאובחן.
מניסיוני האישי, הן כמטפל, והן כמי שסבל מכאבי ראש, אוכל להעיד כי הפתרונים אצלכם - המטופלים. אכן, טיפול בדיקור הסיני זוכה לאחוזי הצלחה די גבוהים בפתרון כאבי הראש על סוגיהם, אך באותה נשימה אוכל להעיד כי המקור לכאבי הראש במרבית המקרים הוא אורח חיים לקוי. תזונה לא מאוזנת, לחץ ומתח מוגזמים וחוסר בפעילות גופנית - הם הגורם העיקרי לכאבי הראש.
אני פונה אליכם הסובלים מכאבי ראש, בהמלצה חמה - לפנות למטפל ברפואה סינית - דיקור סיני בהחלט מסייע לפתרון בעיית כאבי הראש, באופן משמעותי למדי, ומשדרג את איכות החיים. במילים פשוטות: חבל לסבול, טפלו בעצמכם, כיוון שבשבועות ספורים ניתן להיפרד מהבעייה המעיקה כל כך על מרבית האוכלוסייה.


שם המחבר:פרטי פרטי
מטפל משנת 2004
פרטי מקבל\ת מטופלים בקליניקה 'קליניקה פרטית' () לחצ\י כאן למעבר לדף מידע אודות הקליניקה.
 
2009-2010 כל הזכויות שמורות (C)