מהי קליניקה קהילתית?


  קליניקה קהילתית היא למעשה קליניקה ככל הקליניקות הפרטיות בהן ניתנים שירותי רפואה סינית, במתכונת משתלמת לכל הצדדים. למעשה, הרעיון המקורי נולד בארה"ב, על ידי מטפלת ברפואה סינית שטענה שהרפואה הסינית שייכת לעם. כמטפל בדיקור סיני ידוע לי כי הפתרון למגוון בעיות רפואיות נרחב כל כך איתו חיים רבים מאיתנו  - זמין וקיים. ברם, עומדת בעיית המימון לנגד רוב שכבות העם: עלות טיפול פרטי בדיקור סיני קהילתי נע בין 120 ל-250 ש"ח ולעיתים אף יותר. על מנת להשיג תוצאת ריפוי אפקטיבית ומורגשת, עלינו לבצע סדרת טיפולים - לעיתים 4 טיפולים, לעיתים 8 ולעיתים לאורך תקופה ארוכה. מכאן, שעל המטופל לתקצב את התשלום לטיפולים במאות ש"ח לחודש ולעיתים מדובר גם באלפי ש"ח.

מהצד השני, הרי שמדובר בפרנסתו של המטפל - על כל המשתמע מכך. מכורח הנסיבות האמורות לשרת את טובת שני הצדדים - שהם בעלי מטרה משותפת - ריפוי בעזרת הרפואה הסינית - נולד מודל הדיקור הקהילתי, המאפשר לכל שכבות האוכלוסייה להנות מסגולותיה של הרפואה הסינית: כל מטופל משלם כפי יכולתו מחיר שנע בין 60 ל-90 ש"ח - לפי רצונו (איננו שואלים אף אחד "מדוע שילמת פחות?") ועל פי תחושותיו. בתמורה, יהנה המטופל במרבית המקרים מטיפול מסור ואישי ממטפלים שרובם אף עובדים בקליניקות פרטיות ובקופות החולים. הטיפול נערך במרכזים קהילתיים כגון מתנסים עירוניים, במרחב משותף גדול ובאווירה נעימה.

מודל הקליניקה הקהילתית מאפשר לנו המטפלים להביא את בשורת הרפואה הסינית העתיקה לכולכם, ללא יוצא מן הכלל, מבלי להבדיל ומבלי לאפשר בידול בין שכבות סוציואקונומיות באוכלוסייה.

כולכם מוזמנים להתנסות ולגלות שאפשר להשאיר מאחור את כאבי הראש, את כאבי המחזור, את בעיות הפוריות, בעיות במערכת העיכול, נשימה ועוד ועוד. תוכלו אף להתייעץ איתנו על מגוון בעיות ומהי יעילות הרפואה הסינית באופן ספציפי במקרה הספציפי שלכם, בפורום האתר (לחצו כאן).

נשמח לסייע ולעזור:)


שם המחבר:פרטי פרטי
מטפל משנת 2004
פרטי מקבל\ת מטופלים בקליניקה 'קליניקה פרטית' () לחצ\י כאן למעבר לדף מידע אודות הקליניקה.
 
2009-2010 כל הזכויות שמורות (C)